Ολυμπιακός – Λουντογκόρετς 1-1: Ο Αγκιμπού Καμαρά κράτησε ζωντανό τον Ολυμπιακό στο 87′

Για μια ώρα περίπου ο Ολυμπιακός δεν ήταν καλός κυρίως αμυντικά όμως με τις διορθωτικές κινήσεις του Μαρτίνς άλλαξαν πρόσωπο, πίεσαν ασφυκτικά τους Βούλγαρους και κατάφεραν να βρουν το γκολ της ισοφάρισης με τον Αγκιμπού Καμαρά στο 87’. Ο Ντεσπότοφ είχε δώσει προβάδισμα στους φιλοξενούμενους και ο ίδιος λίγο έλειψε να «σοκάρει» τους Πειραιώτες στο 2ο λεπτό των καθυστερήσεων όταν αστόχησε σε κενή εστία και με το σκορ στο 1-1.

Εξαιρετικός ο Βαλμπουενά καλός ο Μπα, ενώ ο Εμβιλά μπήκε στο ημίχρονο και κάλυψε τα κενά στον άξονα.

Ο Πέδρο Μαρτίνς παρέταξε την ομάδα μας με σύστημα 3-4-3, έχοντας τον Τζολάκη κάτω από την εστία και την τριάδα των Σισέ, Σεμέδο και Ουσεϊνού Μπα μπροστά του. Ρέαμπτσιουκ από αριστερά και Λαλά από δεξιά κάλυπταν τις πτέρυγες με τους Κούντε και Μαντί Καμαρά να ελέγχουν το χώρο του κέντρου. Βαλμπουενά και Μασούρας πλαισίωναν από τα πλάγια τον μοναδικό προωθημένο Χασάν.