ΑΕΚ – Ατρόμητος 3-0 με υπέροχα γκολ!

Η ΑΕΚ επικράτησε με 3-0 του Ατρόμητου στο ΟΑΚΑ και προκρίθηκε στα ημιτελικά του Κυπέλλου Ελλάδας με συνολικό σκορ 4-0.

Σε ένα πολύ καλό πρώτο ημίχρονο, η ομάδα του Μανόλο Χιμένεθ άνοιξε το σκορ με υπέροχο σουτ του Έκι Πόνσε μέσα από την αντίπαλη περιοχή στο 11ο λεπτό, ενώ είχε και δύο δοκάρια με εκτέλεση φάουλ του Ροντρίγκο Γκάλο (8′) και κοντινή προβολή του Μάρκο Λιβάια (43′).Στο 51′ ο Πέτρος Μάνταλος διπλασίασε τα τέρματα της Ένωσης, με έξυπνο πλασέ μετά από κεφαλιά-πάσα του Μάρκο Λιβάια, ενώ ο αρχηγός των πρωταθλητών σημάδεψε το δεξί δοκάρι του Χρήστου Θεοδωράκη τέσσερα λεπτά αργότερα.

To δεύτερο προσωπικό γκολ του Πέτρου Μάνταλου, έπειτα από μια εξαιρετική συνεργασία με τον Μάρκο Λιβάια στο 71ο λεπτό, διαμόρφωσε το τελικό 3-0 υπέρ της ΑΕΚ απέναντι στον Ατρόμητο και επισφράγισε την πρόκρισή της στα ημιτελικά του Κυπέλλου Ελλάδας.

Φωτο: ΑΕΚ FC