Ο Ζοζέ Σα “μάζεψε” την πρόκριση για τον Ολυμπιακό!

Ένα σπουδαίο “διπλό” για τον Ολυμπιακό στην Κωνσταντινούπολη όπου με το γκόλ του Μασούρα στο 53′ και ήρωα τον Ζοζέ Σα που απέκρουσε πέναλτι στις καθυστερήσεις νίκησε με  1-0 τη Μπασακσεχίρ στο “Fatih Terim Stadium” και έγιναν το μεγάλο φαβορί για πρόκριση στα playoffs του Champions League.

Ο Πέδρο Μαρτίνς κατέβασε την ίδια ενδεκάδα με τους αγώνες κόντρα στην Πλζεν. Διάταξη 4-2-3-1 απέναντι στο 4-4-2 της Μπασακσεχίρ

Ο Μπρούνο παραλίγο να γίνει μοιραίος, αλλά ο Πορτογάλος κίπερ έκανε φανταστικό δεύτερο 45λεπτο. Πάμε να δούμε τα τέσσερα στοιχεία του αγώνα…

Η ” Μπασακ”, με παίκτη λιγότερο και δίχως επίσημο παιχνίδι στα πόδια της, έπρεπε να κάνει… υπέρβαση για να “τρυπήσει” την άμυνα του Ολυμπιακού.

Αν όλα πάνε καλά στο Φάληρο σε έξι βράδια, ο Ολυμπιακός θα αντιμετωπίσει, όπως όλα δείχνουν την Πόρτο, που επικράτησε επί της Κράσνονταρ, με 1-0 εκτός έδρας.

Φωτο: olympiacos.org